Zdrowie

Odstraszacz na kleszcze

Odstraszacz na kleszcze dla myśliwych kolory Orange/Green Tickless – skuteczne wsparcie w wędrówkach po lesie

Odstraszacz na kleszcze dla myśliwych Tickless jest idealnym i nieinwazyjnym wsparciem dla myśliwych w wędrówkach po lesie. Nie zawiera bowiem żadnych środków chemicznych, a jedynie emituje ultradźwięki.

Jak działa odstraszacz na kleszcze dla myśliwych i jaki ma zasięg?

Odstraszacz na kleszcze dla myśliwych Tickless emituje ultradźwięki o częstotliwości 40 kHz. Dzięki temu uszkadza narząd Hallera u kleszczy, które nie są w stanie zlokalizować swojej ofiary. Jego zasięg działania wynosi 3 m. W skład urządzenia wchodzi zintegrowana bateria, która działa około rok. Aby aktywować urządzenie, należy zdjąć zawleczkę, a następnie nacisnąć przycisk. Powinna zacząć migać dioda. 4-krotne pojawienie się zielonej diody wskazuje na to, że urządzenie działa. Potem dioda zaświeca się co 5 minut. Automatyczne wyłączenie urządzenia następuje po 8 godzinach. Ponowne włączenie wygląda podobnie. Gdy po pewnym czasie dioda zacznie świecić słabiej lub wcale nie będzie świecić, będzie trzeba zakupić nowe urządzenie.

Brak wodoodporności oraz wykorzystanie przeciwko pchłom

Urządzenie zawiesza się kratką emitującą ultradźwięki, w taki sposób by w nie była zasłonięta, a tym samym ultradźwięki mogły się rozchodzić bez zakłóceń. Najlepiej umieścić je na pasku spodni na klipsie bądź łańcuszku. Kiedy złapie nas deszczowa pogoda, urządzenie należy osuszyć, aby mogło działać bez zarzutu. Niemniej jednak wilgoć nie powinna go uszkodzić.

Odstraszacz na kleszcze dla ludzi kolory Orange/Green Tickless – skuteczna ochrona przed atakiem kleszczy

Odstraszacz na kleszcze dla ludzi Tickless jest odpowiednim wyborem dla wszystkich szukających skutecznego i nieinwazyjnego środka na kleszcze, który pozostaje bez wpływu na organizm. Działa na zasadzie emitowania ultradźwięków, a jego zasięg wynosi 3 m.

Jak działa odstraszacz na kleszcze dla ludzi Tickless?

Urządzenie emituje ultradźwięki o zakresie 40 kHz. Na samym początku przed aktywacją należy zdjąć zawleczkę. Następnie trzeba nacisnąć przycisk. Migająca 4-krotnie zielona dioda informuje, że urządzenie działa prawidłowo. Potem dioda zapala się na moment co 5 minut. Automatyczne wyłączenie urządzenia następuje po 8 godzinach. Jeśli po ponownej aktywacji dioda miga słabo lub nie miga wcale, konieczna jest wymiana urządzenia, które działa, dzięki wchodzącej w jego skład zintegrowanej baterii. Jej żywotność określana jest na 10-12 miesięcy. Ultradźwięki blokują narząd Hallera u kleszczy odpowiedzialny za namierzanie ofiary. Dzięki temu ochrona jest skuteczna.

Dodatkowe działanie odstraszacza na kleszcze Tickless

Poza odstraszaniem kleszczy, urządzenie działa również na pchły. Zatem, będąc globtroterem czy miłośnikiem survivalu, jest się skutecznie chronionym.

Odstraszacz na kleszcze dla psów i kotów kolory Black/Brown/Orange/Pink/Beige Tickless

Odstraszacz na kleszcze dla psów i kotów Beige Tickless to urządzenie, które nie zawiera żadnej chemii. Często słyszy się o szkodliwym działaniu środków przeciwkleszczowych, które nie są bez wpływu na zdrowie zwierząt, gdyż przenikają do krwioobiegu. Odstraszacz na kleszcze dla psów i kotów Tickless wyróżnia się tym, że wykorzystano w nim jedynie ultradźwięki, zatem w żaden sposób nie jest szkodliwy.

Zasada działania odstraszacza na kleszcze dla psów i kotów Tickless

Ultradźwięki działają na narząd Hallera u kleszczy, dzięki czemu nie mogą one namierzyć swojej ofiary. Urządzenie należy zawiesić na obroży zwierzaka kratką emitującą ultradźwięki w stronę ciała zwierzęcia. Uruchamia się się je poprzez naciśnięcie przycisku. Jeśli dioda miga znaczy, że urządzenie działa, jeśli miga słabo lub w ogóle, to znaczy że należy wymienić urządzenie na nowe. W skład urządzenia wchodzi zintegrowana bateria, której działanie szacuje się na 10-12 miesięcy.

Odstraszacz na kleszcze Tickless skuteczny również na pchły

Ponieważ zwierzęta lubią interakcje z innymi, a także spacerują po dworze, narażone są również na pchły, które odstraszacz na kleszcze Tickless również skutecznie zniechęca do żerowania. Zatem kupując odstraszacz na kleszcze Tickless, otrzymuje się dwa urządzenia w jednym.

Odstraszacz na kleszcze Baby kolory Pink/Beige Tickless – nawet dla noworodków

Odstraszacz na kleszcze Baby kolory Pink/Beige Tickless to doskonałe urządzenie, które może chronić dziecko przed atakiem kleszczy już od pierwszych dni życia. To małe urządzenie emituje ultradźwięki o częstotliwości 40 Khz, które blokują narząd Hallera u kleszczy. Dzięki temu nie są w stanie namierzyć swojej ofiary.

Zasada działania odstraszacza na kleszcze z ultradźwiękami

Ultradźwięki są całkowicie bezpieczne, dlatego urządzenie może być użytkowane nawet doczepione do nosidełka bardzo małych dzieci. Należy pamiętać, by odstraszacz na kleszcze Baby kolory Pink/Beige Tickless nie był w żaden sposób zasłonięty. Ultradźwięki muszą bowiem swobodnie się rozchodzić. W skład urządzenia wchodzi wbudowana bateria niewymienialna. Urządzenie po aktywacji przycisku uruchamia diodę, która powinna zaświecić się czterokrotnie. Jego działanie ma zakres 1,5 m. Wytrzymałość baterii to ok. 10-12 miesięcy.

Uniwersalne zastosowanie i wytrzymałość

Odstraszacz na kleszcze Baby kolory Pink/Beige Tickless może działać również na pchły, które również namierzają swoje ofiary za pomocą narządu Hallera. Odstraszacz na kleszcze Tickless nie jest wodoodporny, dlatego po zamoczeniu trzeba go dokładnie osuszyć, jednak urządzenie nie powinno się zepsuć pod wpływem wilgoci.